YAGEO SMBJ48A-AT/TR7
Part No.:
SMBJ48A-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ48A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 48V 77.4V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
48V
Voltage - Breakdown (Min):
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7.8A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ48A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ48A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ48A-AT/TR7?
Image SMBJ48A-AT/TR13 SMBJ48A/TR13 SMBJ48A/TR7 SMBJ48A-AT/TR7
Part Number SMBJ48A-AT/TR13 SMBJ48A/TR13 SMBJ48A/TR7 SMBJ48A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V 48V 48V 48V
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V 53.3V 53.3V 53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V 77.4V 77.4V 77.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A 7.8A 7.8A 7.8A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)