Micro Commercial Co SMBJ400A-TP
Part No.:
SMBJ400A-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ400A-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC DO214AA
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Package/Case:
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
400V
Voltage - Breakdown (Min):
447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
900mA
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ400A-TP.pdf
1. How to order SMBJ400A-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ400A-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ400A-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ400A-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ400A-TP SMBJ400AL-TP
Part Number SMBJ400A-TP SMBJ400AL-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V 400V
Voltage - Breakdown (Min) 447V 447V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V 648V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 900mA 900mA
Power - Peak Pulse 600W 600W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)