Microchip Technology SMBJ30AE3/TR13
Part No.:
SMBJ30AE3/TR13
Manufacturer:
Microchip Technology
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ30AE3/TR13.pdf
Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMBJ
Manufacturer:
Microchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
30V
Voltage - Breakdown (Min):
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AA (SMBJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ30AE3/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ30AE3/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ30AE3/TR13?
Image SMBJ30AE3/TR13
Part Number SMBJ30AE3/TR13
Manufacturer Microchip Technology
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V
Voltage - Breakdown (Min) 33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)