YAGEO SMBJ26A/TR7
Part No.:
SMBJ26A/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ26A/TR7.pdf
Description:
SMBJ DO214AA, UNIDIRECTIONAL 26V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ26A/TR7.pdf
1. How to order SMBJ26A/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ26A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ26A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ26A/TR7.
Image SMBJ26A-AT/TR13 SMBJ26A/TR7 SMBJ26A/TR13 SMBJ26A-AT/TR7
Part Number SMBJ26A-AT/TR13 SMBJ26A/TR7 SMBJ26A/TR13 SMBJ26A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V 26V 26V 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V 28.9V 28.9V 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V 42.1V 42.1V 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.3A 14.3A 14.3A 14.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)