YAGEO SMBJ190A-AT/TR7
Part No.:
SMBJ190A-AT/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ190A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 190V 308V AUTO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
190V
Voltage - Breakdown (Min):
211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMBJ190A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ190A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ190A-AT/TR7?
Image SMBJ190A/TR13 SMBJ190A-AT/TR13 SMBJ190A/TR7 SMBJ190A-AT/TR7
Part Number SMBJ190A/TR13 SMBJ190A-AT/TR13 SMBJ190A/TR7 SMBJ190A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 190V 190V 190V 190V
Voltage - Breakdown (Min) 211V 211V 211V 211V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 308V 308V 308V 308V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2A 2A 2A 2A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)