YAGEO SMBJ18A/TR7
Part No.:
SMBJ18A/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ18A/TR7.pdf
Description:
SMBJ, DO-214AA, 18V, 29.2V, REEL
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ18A/TR7.pdf
1. How to order SMBJ18A/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ18A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ18A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ18A/TR7.
Image SMBJ18A/TR13 SMBJ18A-AT/TR13 SMBJ18A/TR7 SMBJ18A-AT/TR7
Part Number SMBJ18A/TR13 SMBJ18A-AT/TR13 SMBJ18A/TR7 SMBJ18A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V 18V 18V 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V 20V 20V 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A 20.6A 20.6A 20.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)