YAGEO SMBJ160CA-AT/TR13
Part No.:
SMBJ160CA-AT/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ160CA-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AA 160V 259V AUTO
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
160V
Voltage - Breakdown (Min):
178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.3A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ160CA-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ160CA-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ160CA-AT/TR13?
Image SMBJ160CA/TR13 SMBJ160CA-AT/TR13 SMBJ160CA/TR7 SMBJ160CA-AT/TR7
Part Number SMBJ160CA/TR13 SMBJ160CA-AT/TR13 SMBJ160CA/TR7 SMBJ160CA-AT/TR7
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 160V 160V 160V 160V
Voltage - Breakdown (Min) 178V 178V 178V 178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 259V 259V 259V 259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.3A 2.3A 2.3A 2.3A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)