YAGEO SMBJ15A-AT/TR7
Part No.:
SMBJ15A-AT/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ15A-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 15V 24.4V AUTO
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
15V
Voltage - Breakdown (Min):
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
24.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ15A-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ15A-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ15A-AT/TR7?
Image SMBJ15A/TR13 SMBJ15A-AT/TR13 SMBJ15A/TR7 SMBJ15A-AT/TR7
Part Number SMBJ15A/TR13 SMBJ15A-AT/TR13 SMBJ15A/TR7 SMBJ15A-AT/TR7
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15V 15V 15V 15V
Voltage - Breakdown (Min) 16.7V 16.7V 16.7V 16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 24.4V 24.4V 24.4V 24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.6A 24.6A 24.6A 24.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)