YAGEO SMBJ150A-AT/TR13
Part No.:
SMBJ150A-AT/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ150A-AT/TR13.pdf
Description:
SMBJ, DO-214AA, 150V, 243V, AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
150V
Voltage - Breakdown (Min):
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMBJ150A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ150A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ150A-AT/TR13?
Image SMBJ150A/TR13 SMBJ150A/TR7 SMBJ150A-AT/TR7 SMBJ150A-AT/TR13
Part Number SMBJ150A/TR13 SMBJ150A/TR7 SMBJ150A-AT/TR7 SMBJ150A-AT/TR13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 150V 150V 150V 150V
Voltage - Breakdown (Min) 167V 167V 167V 167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 243V 243V 243V 243V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A 2.5A 2.5A 2.5A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)