YAGEO SMBJ13CA-AT/TR7
Part No.:
SMBJ13CA-AT/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ13CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 13V 21.5V AUTO
Series:
SMBJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
28A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMBJ13CA-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ13CA-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ13CA-AT/TR7?
Image SMBJ13CA/TR13 SMBJ13CA-AT/TR13 SMBJ13CA/TR7 SMBJ13CA-AT/TR7
Part Number SMBJ13CA/TR13 SMBJ13CA-AT/TR13 SMBJ13CA/TR7 SMBJ13CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT SMBJ-AT
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 28A 28A 28A 28A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)