KYOCERA AVX SMBJ12CA
Part No.:
SMBJ12CA
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ12CA.pdf
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
12V
Voltage - Breakdown (Min):
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
30.15A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SMB
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ12CA.pdf
1. How to order SMBJ12CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ12CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ12CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ12CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ12CA pin diagram, SMBJ12CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ12CA
Part Number SMBJ12CA
Manufacturer KYOCERA AVX
Package/Case DO-214AA, SMB
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30.15A
Power - Peak Pulse 600W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)