YAGEO SMBJ120A/TR7
Part No.:
SMBJ120A/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ120A/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 120V 193V
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
120V
Voltage - Breakdown (Min):
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.1A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ120A/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ120A/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ120A/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ120A/TR7.
Image SMBJ120A/TR13 SMBJ120A-AT/TR13 SMBJ120A/TR7 SMBJ120A-AT/TR7
Part Number SMBJ120A/TR13 SMBJ120A-AT/TR13 SMBJ120A/TR7 SMBJ120A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V 120V 120V 120V
Voltage - Breakdown (Min) 133V 133V 133V 133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V 193V 193V 193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.1A 3.1A 3.1A 3.1A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)