YAGEO SMBJ110CA/TR7
Part No.:
SMBJ110CA/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ110CA/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AA 110V 177V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ110CA/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ110CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ110CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ110CA/TR7.
Image SMBJ110CA/TR13 SMBJ110CA-AT/TR13 SMBJ110CA/TR7 SMBJ110CA-AT/TR7
Part Number SMBJ110CA/TR13 SMBJ110CA-AT/TR13 SMBJ110CA/TR7 SMBJ110CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)