Bourns Inc. SMBJ110CA
Part No.:
SMBJ110CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ110CA.pdf
Description:
TVS DIODE 110VWM 177VC SMB
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
110V
Voltage - Breakdown (Min):
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.4A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ110CA.pdf
1. How to order SMBJ110CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ110CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ110CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ110CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMBJ110CA pin diagram, SMBJ110CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMBJ110CA SMBJ110CA-Q SMBJ110CA-QH
Part Number SMBJ110CA SMBJ110CA-Q SMBJ110CA-QH
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 110V 110V 110V
Voltage - Breakdown (Min) 122V 122V 122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 177V 177V 177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.4A 3.4A 3.4A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)