YAGEO SMBJ100A/TR13
Part No.:
SMBJ100A/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMBJ100A/TR13.pdf
Description:
SMBJ, DO-214AA, 100V, 162V, REEL
Series:
SMBJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMBJ100A/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMBJ100A/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMBJ100A/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMBJ100A/TR13.
Image SMBJ100A-AT/TR13 SMBJ100A/TR13 SMBJ100A/TR7 SMBJ100A-AT/TR7
Part Number SMBJ100A-AT/TR13 SMBJ100A/TR13 SMBJ100A/TR7 SMBJ100A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
Series SMBJ SMBJ SMBJ SMBJ
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V 100V 100V 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V 111V 111V 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V 162V 162V 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.7A 3.7A 3.7A 3.7A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)