Eaton - Electronics Division SMAJE85CAH
Part No.:
SMAJE85CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE85CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM BI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V
Voltage - Breakdown (Min):
94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE85CAH.pdf
1. How to order SMAJE85CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE85CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE85CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE85CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE85CAH pin diagram, SMAJE85CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE85CAH
Part Number SMAJE85CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V
Voltage - Breakdown (Min) 94.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)