Eaton - Electronics Division SMAJE64CAH
Part No.:
SMAJE64CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE64CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 113VC BI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE64CAH.pdf
1. How to order SMAJE64CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE64CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE64CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE64CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE64CAH pin diagram, SMAJE64CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE64CAH
Part Number SMAJE64CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)