Eaton - Electronics Division SMAJE60AH
Part No.:
SMAJE60AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE60AH.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM UNI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE60AH.pdf
1. How to order SMAJE60AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE60AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE60AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE60AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE60AH pin diagram, SMAJE60AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE60AH
Part Number SMAJE60AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.1A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)