Eaton - Electronics Division SMAJE58AH
Part No.:
SMAJE58AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE58AH.pdf
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC UNI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
58V
Voltage - Breakdown (Min):
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE58AH.pdf
1. How to order SMAJE58AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE58AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE58AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE58AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE58AH pin diagram, SMAJE58AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE58AH
Part Number SMAJE58AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.3A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)