Eaton - Electronics Division SMAJE440AH
Part No.:
SMAJE440AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE440AH.pdf
Description:
TVS DIODE 440VWM UNI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE440AH.pdf
1. How to order SMAJE440AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE440AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE440AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE440AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE440AH pin diagram, SMAJE440AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE440AH
Part Number SMAJE440AH
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V
Voltage - Breakdown (Min) 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)