Eaton - Electronics Division SMAJE36CAH
Part No.:
SMAJE36CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE36CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC BI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE36CAH.pdf
1. How to order SMAJE36CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE36CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE36CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE36CAH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE36CAH pin diagram, SMAJE36CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE36CAH
Part Number SMAJE36CAH
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)