Eaton - Electronics Division SMAJE36AH
Part No.:
SMAJE36AH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE36AH.pdf
Description:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC UNI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJExxH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
36V
Voltage - Breakdown (Min):
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE36AH.pdf
1. How to order SMAJE36AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE36AH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE36AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE36AH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE36AH pin diagram, SMAJE36AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE36AH
Part Number SMAJE36AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)