Eaton - Electronics Division SMAJE300CA
Part No.:
SMAJE300CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE300CA.pdf
Description:
TVS DIODE 300VWM 486VC SMA
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
300V
Voltage - Breakdown (Min):
335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
800mA
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE300CA.pdf
1. How to order SMAJE300CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE300CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE300CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE300CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE300CA pin diagram, SMAJE300CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE300CA
Part Number SMAJE300CA
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJE
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 300V
Voltage - Breakdown (Min) 335V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 486V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 800mA
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)