Eaton - Electronics Division SMAJE26AH
Part No.:
SMAJE26AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE26AH.pdf
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC UNI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
26V
Voltage - Breakdown (Min):
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
9.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE26AH.pdf
1. How to order SMAJE26AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE26AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE26AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE26AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE26AH pin diagram, SMAJE26AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE26AH
Part Number SMAJE26AH
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 9.5A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)