Eaton - Electronics Division SMAJE250AH
Part No.:
SMAJE250AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE250AH.pdf
Description:
TVS DIODE 250VWM UNI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
250V
Voltage - Breakdown (Min):
279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE250AH.pdf
1. How to order SMAJE250AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE250AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE250AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE250AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE250AH pin diagram, SMAJE250AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE250AH
Part Number SMAJE250AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 250V
Voltage - Breakdown (Min) 279V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 405V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)