Eaton - Electronics Division SMAJE22CAH
Part No.:
SMAJE22CAH
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE22CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 22VWM BI
Manufacturer:
Eaton - Electronics Division
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJExxH
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
22V
Voltage - Breakdown (Min):
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
11.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE22CAH.pdf
1. How to order SMAJE22CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE22CAH price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE22CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE22CAH.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE22CAH pin diagram, SMAJE22CAH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE22CAH
Part Number SMAJE22CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 11.3A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)