Eaton - Electronics Division SMAJE20AH
Part No.:
SMAJE20AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE20AH.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC UNI
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE20AH.pdf
1. How to order SMAJE20AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE20AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE20AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE20AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE20AH pin diagram, SMAJE20AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE20AH
Part Number SMAJE20AH
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.4A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)