Eaton - Electronics Division SMAJE18CA
Part No.:
SMAJE18CA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE18CA.pdf
Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA
Series:
SMAJE
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
13.7A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE18CA.pdf
1. How to order SMAJE18CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE18CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE18CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE18CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE18CA pin diagram, SMAJE18CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE18CA SMAJE18CAH
Part Number SMAJE18CA SMAJE18CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJE SMAJE
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels - -
Bidirectional Channels 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.7A 13.7A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)