Eaton - Electronics Division SMAJE170CAH
Part No.:
SMAJE170CAH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE170CAH.pdf
Description:
TVS DIODE 170VWM BI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
170V
Voltage - Breakdown (Min):
189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE170CAH.pdf
1. How to order SMAJE170CAH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE170CAH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE170CAH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE170CAH.
Image SMAJE170CAH
Part Number SMAJE170CAH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 170V
Voltage - Breakdown (Min) 189V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 275V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)