Eaton - Electronics Division SMAJE100AH
Part No.:
SMAJE100AH
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE100AH.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM UNI
Series:
SMAJExxH
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJE100AH.pdf
1. How to order SMAJE100AH on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJE100AH price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJE100AH?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJE100AH.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJE100AH pin diagram, SMAJE100AH datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJE100AH
Part Number SMAJE100AH
Manufacturer Eaton - Electronics Division
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJExxH
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)