Würth Elektronik SMAJ85CA
Part No.:
SMAJ85CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ85CA.pdf
Description:
TVS DIODE 85VWM 137VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Product Status:
Active
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
99.2V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
DO-214AC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ85CA.pdf
1. How to order SMAJ85CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ85CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ85CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ85CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ85CA pin diagram, SMAJ85CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ85CA
Part Number SMAJ85CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 85V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 99.2V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 137V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)