Bourns Inc. SMAJ78A-Q
Part No.:
SMAJ78A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ78A-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC DO214AC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ-Q
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ78A-Q.pdf
1. How to order SMAJ78A-Q on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ78A-Q price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ78A-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ78A-Q.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ78A-Q pin diagram, SMAJ78A-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ78A SMAJ78A-Q
Part Number SMAJ78A SMAJ78A-Q
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-Q SMAJ-Q
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V
Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.2A 3.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)