Micro Commercial Co SMAJ70CA-TP
Part No.:
SMAJ70CA-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ70CA-TP.pdf
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AC
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Active
Bidirectional Channels:
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
70V
Voltage - Breakdown (Min):
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TA)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ70CA-TP.pdf
1. How to order SMAJ70CA-TP on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ70CA-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ70CA-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ70CA-TP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ70CA-TP SMAJ70CAHE3-TP SMAJ70CAQ-TP
Part Number SMAJ70CA-TP SMAJ70CAHE3-TP SMAJ70CAQ-TP
Manufacturer Micro Commercial Co Micro Commercial Co Micro Commercial Co
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series - - -
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active
Type Zener Zener Zener
Unidirectional Channels - - -
Bidirectional Channels 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V 70V 70V
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V 77.8V 77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V 113V 113V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.5A 3.5A 3.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - - -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA) -55°C ~ 175°C (TA)