Vishay General Semiconductor - Diodes Division SMAJ64CA-M3/5A
Part No.:
SMAJ64CA-M3/5A
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ64CA-M3/5A.pdf
Description:
TVS DIODE 64VWM 103VC DO214AC
Manufacturer:
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
TransZorb®
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
64V
Voltage - Breakdown (Min):
71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
3.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ64CA-M3/5A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ64CA-M3/5A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ64CA-M3/5A?
Image SMAJ64CA-E3/61 SMAJ64CA-E3/5A SMAJ64CA-M3/5A SMAJ64CA-M3/61 SMAJ64CAHE3_A/H
Part Number SMAJ64CA-E3/61 SMAJ64CA-E3/5A SMAJ64CA-M3/5A SMAJ64CA-M3/61 SMAJ64CAHE3_A/H
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb® TransZorb®
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 64V 64V 64V 64V 64V
Voltage - Breakdown (Min) 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V 71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 103V 103V 103V 103V 103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A 3.9A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W