Comchip Technology SMAJ51A-HF
Part No.:
SMAJ51A-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ51A-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Manufacturer:
Comchip Technology
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
51V
Voltage - Breakdown (Min):
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
4.9A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ51A-HF.pdf
1. How to order SMAJ51A-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ51A-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ51A-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ51A-HF.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ51A-HF pin diagram, SMAJ51A-HF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ51A-HF
Part Number SMAJ51A-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AC, SMA
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 51V
Voltage - Breakdown (Min) 56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.9A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)