Würth Elektronik SMAJ45CA
Part No.:
SMAJ45CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ45CA.pdf
Description:
TVS DIODE 45VWM 72.7VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
52.65V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ45CA.pdf
1. How to order SMAJ45CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ45CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ45CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ45CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ45CA pin diagram, SMAJ45CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ45CA
Part Number SMAJ45CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 52.65V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A
Power - Peak Pulse 400W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)