YAGEO SMAJ45A-AT/TR13
Part No.:
SMAJ45A-AT/TR13
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ45A-AT/TR13.pdf
Description:
TVS DO-214AC 45V 72.7V AUTO
Series:
SMAJ-AT
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
45V
Voltage - Breakdown (Min):
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
5.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMAJ45A-AT/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ45A-AT/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ45A-AT/TR13?
Image SMAJ45A/TR13 SMAJ45A-AT/TR13 SMAJ45A/TR7 SMAJ45A-AT/TR7
Part Number SMAJ45A/TR13 SMAJ45A-AT/TR13 SMAJ45A/TR7 SMAJ45A-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT
Type Zener Zener Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1 1 1
Bidirectional Channels - - - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V 45V 45V
Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V 50V 50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.5A 5.5A 5.5A 5.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)