YAGEO SMAJ440CA/TR7
Part No.:
SMAJ440CA/TR7
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ440CA/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 440V 713V
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V
Voltage - Breakdown (Min):
492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
600mA
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ440CA/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ440CA/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ440CA/TR7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ440CA/TR7.
Image SMAJ440CA/TR13 SMAJ440CA/TR7 SMAJ440CA-AT/TR13 SMAJ440CA-AT/TR7
Part Number SMAJ440CA/TR13 SMAJ440CA/TR7 SMAJ440CA-AT/TR13 SMAJ440CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V 440V 440V 440V
Voltage - Breakdown (Min) 492V 492V 492V 492V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V 713V 713V 713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 600mA 600mA 600mA 600mA
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)