Würth Elektronik SMAJ440A
Part No.:
SMAJ440A
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ440A.pdf
Description:
TVS DIODE 440VWM 713VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
440V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
517.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
40A
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TA)
Supplier Device Package:
DO-214AC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ440A.pdf
1. How to order SMAJ440A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ440A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ440A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ440A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ440A pin diagram, SMAJ440A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ440A
Part Number SMAJ440A
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 440V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 517.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 713V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 40A
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TA)