Comchip Technology SMAJ20CA-HF
Part No.:
SMAJ20CA-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ20CA-HF.pdf
Description:
TVS DIODE 20VWM 32.4VC DO214AC
Manufacturer:
Comchip Technology
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
20V
Voltage - Breakdown (Min):
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
12.3A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ20CA-HF.pdf
1. How to order SMAJ20CA-HF on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ20CA-HF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ20CA-HF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ20CA-HF.
Image SMAJ20CA-HF
Part Number SMAJ20CA-HF
Manufacturer Comchip Technology
Package/Case DO-214AC, SMA
Series -
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 20V
Voltage - Breakdown (Min) 22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 12.3A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)