Bourns Inc. SMAJ200A
Part No.:
SMAJ200A
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ200A.pdf
Description:
TVS DIODE 200VWM 324VC DO214AC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
200V
Voltage - Breakdown (Min):
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.2A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ200A.pdf
1. How to order SMAJ200A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ200A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ200A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ200A.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ200A pin diagram, SMAJ200A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ200A SMAJ200A-Q
Part Number SMAJ200A SMAJ200A-Q
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 200V 200V
Voltage - Breakdown (Min) 224V 224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 324V 324V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.2A 1.2A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications General Purpose General Purpose
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)