YAGEO SMAJ18CA-HP6/13
Part No.:
SMAJ18CA-HP6/13
Manufacturer:
YAGEO
Description:
TVS DIODE DO214AC 18V 29.2V
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ-HP6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
18V
Voltage - Breakdown (Min):
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
20.6A
Power - Peak Pulse:
600W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
1. How to order SMAJ18CA-HP6/13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ18CA-HP6/13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ18CA-HP6/13?
Image SMAJ18CA/TR13 SMAJ18CA-AT/TR13 SMAJ18CA/TR7 SMAJ18CA-HP6/7 SMAJ18CA-HP6/13
Part Number SMAJ18CA/TR13 SMAJ18CA-AT/TR13 SMAJ18CA/TR7 SMAJ18CA-HP6/7 SMAJ18CA-HP6/13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-HP6 SMAJ-HP6 SMAJ-HP6 SMAJ-HP6 SMAJ-HP6
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage - Breakdown (Min) 20V 20V 20V 20V 20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V 29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 20.6A 20.6A 20.6A 20.6A 20.6A
Power - Peak Pulse 600W 600W 600W 600W 600W