YAGEO SMAJ180CA-AT/TR7
Part No.:
SMAJ180CA-AT/TR7
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ180CA-AT/TR7.pdf
Description:
TVS DO-214AC 180V 292V AUTO
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ-AT
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
180V
Voltage - Breakdown (Min):
201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
1.4A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMAJ180CA-AT/TR7 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ180CA-AT/TR7 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ180CA-AT/TR7?
Image SMAJ180CA/TR13 SMAJ180CA-AT/TR13 SMAJ180CA/TR7 SMAJ180CA-AT/TR7
Part Number SMAJ180CA/TR13 SMAJ180CA-AT/TR13 SMAJ180CA/TR7 SMAJ180CA-AT/TR7
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT SMAJ-AT
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V 180V 180V 180V
Voltage - Breakdown (Min) 201V 201V 201V 201V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 292V 292V 292V 292V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1.4A 1.4A 1.4A 1.4A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W
Power Line Protection No No No No
Applications - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)