Taiwan Semiconductor Corporation SMAJ17CAHR3G
Part No.:
SMAJ17CAHR3G
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ17CAHR3G.pdf
Description:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC DO214AC
Manufacturer:
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
17V
Voltage - Breakdown (Min):
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
14.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Datasheet:
1. How to order SMAJ17CAHR3G on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ17CAHR3G price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ17CAHR3G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ17CAHR3G.
Image SMAJ17CAHR3G
Part Number SMAJ17CAHR3G
Manufacturer Taiwan Semiconductor Corporation
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.5A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications -
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)