STMicroelectronics SMAJ154A-TR
Part No.:
SMAJ154A-TR
Manufacturer:
STMicroelectronics
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ154A-TR.pdf
Description:
TVS DIODE 154VWM 317VC SMA
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
SMAJ, TRANSIL™
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
154V
Voltage - Breakdown (Min):
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
317V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
7A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ154A-TR.pdf
1. How to order SMAJ154A-TR on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ154A-TR price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ154A-TR?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ154A-TR.
Image SMAJ154A-TR
Part Number SMAJ154A-TR
Manufacturer STMicroelectronics
Package/Case DO-214AC, SMA
Series SMAJ, TRANSIL™
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels 1
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 154V
Voltage - Breakdown (Min) 171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 317V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7A (8/20µs)
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)