YAGEO SMAJ13CA/TR13
Part No.:
SMAJ13CA/TR13
Manufacturer:
YAGEO
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ13CA/TR13.pdf
Description:
SMAJ, DO-214AC, 13V, 21.5V, REEL
Manufacturer:
YAGEO
Series:
SMAJ
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
13V
Voltage - Breakdown (Min):
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
18.6A
Power - Peak Pulse:
400W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
1. How to order SMAJ13CA/TR13 on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ13CA/TR13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ13CA/TR13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ13CA/TR13.
Image SMAJ13CA-AT/TR13 SMAJ13CA/TR13 SMAJ13CA-HP6/7 SMAJ13CA-HP6AT/7 SMAJ13CA-HP6/13
Part Number SMAJ13CA-AT/TR13 SMAJ13CA/TR13 SMAJ13CA-HP6/7 SMAJ13CA-HP6AT/7 SMAJ13CA-HP6/13
Manufacturer YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO YAGEO
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ SMAJ
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener Zener
Bidirectional Channels 1 1 1 1 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V 13V
Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 18.6A 18.6A 18.6A 18.6A 18.6A
Power - Peak Pulse 400W 400W 400W 400W 400W