Würth Elektronik SMAJ11CA
Part No.:
SMAJ11CA
Manufacturer:
Würth Elektronik
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ11CA.pdf
Description:
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AC
Manufacturer:
Würth Elektronik
Series:
WE-TVSP
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):
12.85V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
22A
Power - Peak Pulse:
400W
Applications:
General Purpose
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
DO-214AC
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ11CA.pdf
1. How to order SMAJ11CA on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ11CA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ11CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ11CA.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ11CA pin diagram, SMAJ11CA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ11CA
Part Number SMAJ11CA
Manufacturer Würth Elektronik
Package/Case DO-214AC, SMA
Series WE-TVSP
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Zener
Unidirectional Channels -
Bidirectional Channels 1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 11V (Max)
Voltage - Breakdown (Min) 12.85V (Typ)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22A
Power - Peak Pulse 400W
Power Line Protection No
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)