Bourns Inc. SMAJ100A-Q
Part No.:
SMAJ100A-Q
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
TVS Diodes
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ100A-Q.pdf
Description:
TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AC
Manufacturer:
Bourns Inc.
Package/Case:
DO-214AC, SMA
Series:
SMAJ-Q
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Zener
Unidirectional Channels:
1
Bidirectional Channels:
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
100V
Voltage - Breakdown (Min):
111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
2.5A
Power - Peak Pulse:
400W
Power Line Protection:
No
Applications:
Telecom
Capacitance @ Frequency:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Datasheet:
Chuangxin CloudSMAJ100A-Q.pdf
1. How to order SMAJ100A-Q on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMAJ100A-Q price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMAJ100A-Q?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMAJ100A-Q.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMAJ100A-Q pin diagram, SMAJ100A-Q datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMAJ100A SMAJ100A-Q
Part Number SMAJ100A SMAJ100A-Q
Manufacturer Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case DO-214AC, SMA DO-214AC, SMA
Series SMAJ-Q SMAJ-Q
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Zener Zener
Unidirectional Channels 1 1
Bidirectional Channels - -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 100V 100V
Voltage - Breakdown (Min) 111V 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 162V 162V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.5A 2.5A
Power - Peak Pulse 400W 400W
Power Line Protection No No
Applications Telecom Telecom
Capacitance @ Frequency - -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)