Littelfuse Inc. SMA6L60A
Part No.:
SMA6L60A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L60A.pdf
Description:
TVS DIODE 60VWM 96.8VC DO221AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
60V
Voltage - Breakdown (Min):
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
6.2A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L60A.pdf
1. How to order SMA6L60A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6L60A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6L60A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6L60A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6L60A pin diagram, SMA6L60A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6L60A
Part Number SMA6L60A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 60V
Voltage - Breakdown (Min) 66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 96.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.2A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)