Littelfuse Inc. SMA6L43A
Part No.:
SMA6L43A
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L43A.pdf
Description:
TVS DIODE 43VWM 69.4VC DO221AC
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
43V
Voltage - Breakdown (Min):
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
8.7A
Power - Peak Pulse:
600W
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Datasheet:
Chuangxin CloudSMA6L43A.pdf
1. How to order SMA6L43A on Chuangxin Cloud?
3. Are the SMA6L43A price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMA6L43A?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMA6L43A.
7.How to contact us to get technical supports, such as SMA6L43A pin diagram, SMA6L43A datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image SMA6L43A
Part Number SMA6L43A
Bidirectional Channels -
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 43V
Voltage - Breakdown (Min) 47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 8.7A
Power - Peak Pulse 600W
Capacitance @ Frequency -
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)